Filtr k roušce typu melt-blown

Nové

Filtr pro naše bavlněné roušky s kapsou o velikosti 24 x 21 cm.

Účinnost záchytu virů je minimálně 81 %.

Určeno pro jednorázové použití.

Více

25,00 Kč


Když už roušku, tak ať chrání

Od začátku koronakrize jsme se i my zapojili do šití roušek. Nejprve pro rodinu a přátele, následně i tam, kde bylo potřeba nejvíce, jako je dětská ambulance pražské nemocnice. Vyzkoušeli jsme mnoho střihů a nakonec vybrali vzor, který doporučila Technická univerzita v Liberci. 

Parametry filtruRouška s filtrem

Materiál: Meltblown - 100% Polypropylen

Výsledný rozměr filtru 15 x 20 cm je určen pro naše bavlněné roušky s kapsou o velikosti 24 x 21 cm.

Filtr je dodán v roli o šíři 20 cm, která je třeba nastříhat díly o velikosti 20 x 15 cm. 

Detailní popis filtru:

Hydrofobní filtrační materiál typu melt-blown v gramáži 30g/m2, elektrostaticky nabitý k zachycení částic o velikosti virů.

Účinnost záchytu virů je minimálně 81 %.

Určeno pro jednorázové použití.

Jak se o roušku starat

Použitou roušku sundáme s držením pouze za tkaničku a celou i s nanofiltrem ji vyvaříme cca 15 minut ve vařící vodě. Následně po usušení filtr vyjmeme a vyhodíme. Bavlněnou roušku po usušení vyžehlíme z obou stran a opět vložíme nanofiltr pro další použití.

Roušky je dobré i během dne střídat, nepoužívat stále jednu s jedním filtrem. Po každém sundání je potřeba roušku umístit do uzavíratelného plastového sáčku, pokud se hned nevyváří, až do doby vyváření.

Správný střih roušky

Technická univerzita v Liberci provedla mnoho zkoumání a doporučuje roušku takovou, která zakrývá celý nos a bradu tak, že se spodní část roušky zavazuje pod bradou. 

Chce to styl

Šaty dělají člověka, to je jasné. A nyní je součástí našeho šatníku i rouška. Můžeme vsadit na klasiku a doplnit tvé oblečení jednobarevnou rouškou, nebo ji můžete využít jako základ a sami si ji dozdobit. 

Textilní barvy

Kdo rád tvoří, určitě doma najde pár barev na textil. I my jsme barvy vyzkoušeli a navzdory tomu, že na lahvičce doporučují prát textil pouze na 30 stupňů, rouška po zažehlení barvy a následném vyprání vydržela.

10 dalších produktů ve stejné kategorii